Viac o nás

Zariadenie pre seniorov v Dvoroch nad Žitavou

V mene riaditeľstva a prevádzkovateľov Vás srdečne vítame na našej webovej stránke!

Viac o nás

Naše služby

Claritas n.o., Zariadenie pre seniorov

poskytuje sociálne služby na riešenie nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia, nepriaznivého zdravotného stavu alebo z dôvodu dovŕšenia dôchodkového veku.

Naše služby

O nás

Nezisková organizácia CLARITAS bola založená 25. januára 2010 s cieľom poskytovania sociálnych služieb. Hlavným zámerom sa stal vybudovanie domova seniorov na vysokej úrovni.

Na splnenie tohto cieľa sa našla vhodná lokalita v obci Dvory nad Žitavou blízko Nových Zámkov. Organizácia sa úspešne uchádzala o finančnú pomoc z programu Európskej Únie, ktorý podporuje infraštruktúru sociálnych služieb. Vďaka tomu sa v roku 2011 mohli začať stavebné práce na poschodovej, čiastočne podpivničenej budove. Práce boli úspešne ukončené koncom roka 2012.

Centrum tejto výnimočne modernej budovy tvorí átriová zimná záhrada krytá presklenou strechou, ktorá je určená na rozhovory, zábavu, ako aj stretnutia s blízkymi. Izby sú poväčšine dvojposteľové, ale domov disponuje aj dvomi trojposteľovými a štyrmi jednoposteľovými izbami.

Ku každej izbe patrí kúpeľňa s umývadlom, WC a sprchovací kút. Izby sú vybavené podlahovým kúrením, čím poskytujú značný komfort. Okrem toho tieto bezbariérové izby disponujú dymovými senzormi, káblovou televíziou. Ku každej izbe patrí balkón a všetky vchody ústia do átria. Pocit bezpečnosti pre obyvateľov a ich blízkych zabezpečuje stála služba na recepcii.

Kontaktujte nás!

Claritas - Zariadenie pre seniorov

Claritas - Zariadenie pre seniorov

03:17

Poskytované služby

Starostlivosť a spoločenský život

Zariadenie poskytuje svojim prijímateľom sociálnej služby nepretržitú a stálu starostlivosť.

Viac info

Stravovanie

Kuchyňa zariadenia zabezpečuje možnosť stravovania päťkrát denne aj podľa špeciálnych diét.

Viac info

Sociálne poradenstvo

Personál zariadenia zabezpečuje aj sociálne poradenstvo pre svojich klientov a záujemcov.

Viac info